University of Warsaw, Faculty of Economics Sciences - Central Authentication System
Strona główna

Law, State, migrations

General data

Course ID: 3401-SEML-PPMd
Erasmus code / ISCED: 14.0 The subject classification code consists of three to five digits, where the first three represent the classification of the discipline according to the Discipline code list applicable to the Socrates/Erasmus program, the fourth (usually 0) - possible further specification of discipline information, the fifth - the degree of subject determined based on the year of study for which the subject is intended. / (0310) Social and behavioural sciences, not further defined The ISCED (International Standard Classification of Education) code has been designed by UNESCO.
Course title: Law, State, migrations
Name in Polish: Prawo, państwo, migracje
Organizational unit: Institute of Social Prevention and Resocialisation
Course groups: Bachelor seminars (weekday program)
Courses in Institute of Social Prevention and Resocialization
ECTS credit allocation (and other scores): (not available) Basic information on ECTS credits allocation principles:
  • the annual hourly workload of the student’s work required to achieve the expected learning outcomes for a given stage is 1500-1800h, corresponding to 60 ECTS;
  • the student’s weekly hourly workload is 45 h;
  • 1 ECTS point corresponds to 25-30 hours of student work needed to achieve the assumed learning outcomes;
  • weekly student workload necessary to achieve the assumed learning outcomes allows to obtain 1.5 ECTS;
  • work required to pass the course, which has been assigned 3 ECTS, constitutes 10% of the semester student load.

view allocation of credits
Language: Polish
Type of course:

B.Sc. seminars

Prerequisites (description):

(in Polish) przedmiot jest skierowany do studentów III roku studiów I stopnia profilaktyki społecznej i resocjalizacji , w jego ramach student przygotowuje swoją pracę licencjacką na tym kierunku studiów.

Mode:

Classroom

Short description: (in Polish)

seminarium jest w pierwszym rzędzie skierowane do studentów ze specjalizacji migracje integracja kulturowa, ale także innych studentów studiów I stopnia profilaktyki społecznej i resocjalizacji zainteresowanych pisaniem pracy na temat prawnych i ustrojowych aspektów migracji i integracji kulturowej.

Full description: (in Polish)

seminarium jest w pierwszym rzędzie skierowane do studentów ze specjalizacji migracje integracja kulturowa, ale także innych studentów studiów I stopnia profilaktyki społecznej i resocjalizacji zainteresowanych pisaniem pracy na temat prawnych i ustrojowych aspektów migracji i integracji kulturowej. Przygotowywane w ramach seminarium prace mogą dotyczyć w tym zakresie zagadnień ze współczesnej Polski, kwestie historyczne (zwłaszcza z historii XIX i XX wieku), zagadnienia prawno-międzynarodowe i europejskiej współczesne i w ujęciu historycznym. Ponadto mile widziane są prace prawno porównawcze, ukazujące różne modele ustrojowo prawne tworzenia polityki migracyjnej i integracji kulturowej w różnych krajach i na różnych kontynentach zarówno współcześnie jak i w historii, zwłaszcza historii XIX i XX wieku.

Bibliography: (in Polish)

Literatura będzie każdorazowo dobierana pod kątem zainteresowań uczestników seminarium liecencjackiego.

Learning outcomes: (in Polish)

Student ma uzyskać wiedzę na temat różnych aspektów powiązań zjawiska migracji i integracji kulturowej z rozwiązaniami ustrojowymi i wynikającymi z nich regulacjami prawnymi tych zjawisk w Polsce i na świecie w zakresie porównawczym, diachronicznym i synchronicznym.

Student ma nabyć umiejętność samodzielnego opracowania materiałów i analizy dokumentów prawnych, wyszukiwania literatury przedmiotu, umiejętność ich rzetelnego opracowania, analizy poszczególnych zagadnień prawnych we właściwym im kontekście społeczno gospodarczym i politycznym oraz kulturowym, a następnie ich syntetycznego przedstawienia w formie przejrzystego raportu.

Assessment methods and assessment criteria: (in Polish)

Ocena ciągła pracy w czasie seminarium licencjackiego, całościowa ocena opracowania literatury i sformułowania koncepcji i zarysu pracy po pierwszym semestrze, ocena finalna związana z zaliczeniem seminarium i dopuszczeniem studenta z pracą do egzaminu licencjackiego.

This course is not currently offered.
Course descriptions are protected by copyright.
Copyright by University of Warsaw, Faculty of Economics Sciences.
ul. Długa 44/50
00-241 Warszawa
tel: +48 22 55 49 126 https://www.wne.uw.edu.pl/
contact accessibility statement site map USOSweb 7.1.2.0-7 (2025-06-25)